Klonlama Nasıl Yapılır?


Birler S.

Yazardan Direkt, İstanbul, 2021

  • Publication Type: Book / Other Book
  • Publication Date: 2021
  • Publisher: Yazardan Direkt
  • City: İstanbul

Abstract

“Gelecek vadeden teknolojilerin çocuklara tanıtılması ve sevdirilmesi bir ülkenin geleceği için en önemli konulardan bir tanesidir. 

Bir teknolojinin çok ileri bir teknoloji olması, çocukluk hayallerinin önünde bir engel olmamalı. Çocukluk hayallerinizi bir düşünün, o dönemde size çok mümkün gelen bu hayalleri koruyacak ve geliştirecek kitaplar, programlar, kurslar olsaydı yaşamınız nasıl şekillenirdi? Bir dönem uzay bilimleri bütün çocukların hayallerini süsledi ve bunun sonucunda o çocukluk hayalleri yüzlerce bilim insanının bilim dünyasına kazandırılmasında çok büyük bir motivasyon oldu.

Ülkelerin geleceği bilimdedir ve bilimsel büyük hayallere ancak küçük adımlarla erişilebilir. Gelecek vadeden teknolojilerin genç beyinlere tanıtılması ve hayal etmelerinin sağlanması gerekir. Bu kitap ile, klonlama özelinde geleceğin bilimi olan biyoteknoloji konusunda çocukları özendirmek ve teşvik etmek istedim.”

Ülkemizde ilk klonlama projesini başarı ile yürüten ve ilk klon canlıların üretimini sağlayan Prof.Dr. Sema Birler tarafından yazılan bu kitap, çocuklara bilim farkındalığı ve bilim sevgisi kazandıracaktır. Çocuklar bu kitaptaki özel ve eğlenceli çizimlerin de yardımıyla bilimsel bir çalışmanın adımlarını, heyecanını öğrenecekler ve bilimsel bir sürece katılacaklar.