General Information

Institutional Information: Faculty Of Forest, Department Of Forestry Engineering, Department Of Silviculture
Research Areas: Agricultural Sciences, Agriculture, Garden Plants, Flowers and Ornamental Plants, Landscape Architecture, Landscape Repair, Landscape Planning, Landscape Character Evaluation, Forestry, Forest engineering, Silviculture, Silviculture Technique, Forestation, Nursery and Breeding Techniques

Metrics

Publication

78

Citation (WoS)

37

H-Index (WoS)

3

Citation (Scopus)

42

H-Index (Scopus)

3

Project

8

Thesis Advisory

17

Open Access

1
UN Sustainable Development Goals

Biography

1960 Çanakkale doğumludur. Kabataş Erkek Lisesi mezunudur. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesini birincilikle bitirmiştir. Aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamlamış, her iki tez çalışması TUBİTAK teşvik ödülü ile desteklenmiştir. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Silvikültür Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak göreve başlamış, 1992 yılında yardımcı doçent, 1995 yılında doçent, 2001 yılında da profesör ünvanlarını almıştır.

İ.Ü. Orman Fakültesi Orman Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı Bölümlerinde lisans ve yüksek lisans, Ormancılık Meslek Yüksek Okulu'nda ön lisans düzeyinde dersler vermektedir. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ile İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümlerinde dersler vermiştir.

5 adedi kitap olmak üzere 50 nin üstünde ulusal ve uluslararası düzeyde yayınları mevcuttur. Fransızca bilir. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir.

Contact

Email
hdirik@iuc.edu.tr
Web Page
https://avesis.iuc.edu.tr/hdirik
Office Phone
+90 216 226 1100 Extension: 25247
Fax Phone
+90 212 226 1113
Office
Fırat Binası
Address
İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Silvikültür Anabilim Dalı 34473 Bahçeköy İSTANBUL